Stworzenie strony to dopiero początek...

Kiedy kończysz pracę nad swoją stroną internetową i w końcu ją publikujesz, naturalne jest, że chciałbyś zobaczyć ją od razu na czołowych miejscach w wyszukiwarce Google. Przecież właśnie dlatego ją stworzyłeś, aby ludzie mogli Cię znaleźć, prawda?
Niestety, rzeczywistość jest nieco bardziej skomplikowana.

Pomyślmy o tym w ten sposób: Wybudowałeś piękny, nowy sklep w wielkim mieście. Ale sam fakt, że on istnieje, nie oznacza, że tłumy od razu tam przyjdą. Wielu mieszkańców nawet nie wie o jego istnieniu. Musisz więc zrobić coś, aby Cię zauważyli, czyli zainwestować w reklamę.

Podobnie jest ze stroną internetową. Stworzenie strony to dopiero początek. Teraz musisz sprawić, aby była ona widoczna dla tych, którzy szukają tego, co oferujesz. W świecie Internetu nazywamy to „pozycjonowaniem”.

Pozycjonowanie – Twoje miejsce w sieci

Pozycjonowanie to, mówiąc prosto, zestaw działań, które pomagają Twojej stronie znaleźć się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania Google.

Jeśli prowadzisz, na przykład, pensjonat w Mielnie, to chciałbyś, aby ludzie szukający noclegów w Mielnie zobaczyli Twoją ofertę jako jedną z pierwszych. Ale nie jest to takie proste! Istnieje wiele innych pensjonatów, które również chcą być na szczycie listy.

Jak działa Google?

Gdy wpisujesz zapytanie w Google, algorytm tej wyszukiwarki stara się znaleźć strony, które najlepiej odpowiadają Twojemu zapytaniu. Czyli, jeśli Twoja strona ma wszystko, czego Google szuka, będzie ona wyżej w wynikach. Właśnie dlatego warto „zaprzyjaźnić się” z Google, dostosowując swoją stronę do jego wymagań.

Podsumowując, pamiętaj: piękna strona to ważny krok, ale aby przyciągnąć odwiedzających, musisz zainwestować w jej widoczność w sieci. Poświęć więc trochę czasu na pozycjonowanie, a z pewnością przyniesie to oczekiwane rezultaty!